Legendární conversky známe přes 100 let

Charakteristické znaky na obuvi nebo oblečení je jejich logo v podobě 5 cípé hvězdy na bílém kruhovém podkladu. Momentálně se značka Converse prodává v 160 zemích světa.

converse obuv

Roku 1908 Marquis Mills Converse založil společnost Converse Rubber Corporation. Ve svých začátcích továrna vyráběla gumové podrážky na všechny druhy bot, v roce 1910 firma Converse produkovala 4000 párů bot denně. Ale jelikož se jednalo jen o sezónní prodej, firma hledala způsob, kterým by mohla vyrábět obuv celý rok. Právě proto začali vyrábět sportovní obuv.

V té době byl populární basketbal, a tak chtěli hráčům nabídnout speciální boty. Velký zlom nastal v roce 1917, kdy Converse uvedli na trh košíkovou obuv "Converse All-Star". První boty byly přírodně hnědé s černým lemováním. Na začátku byl prodej těchto bot velmi nízký. To se však změnilo v roce 1921, kdy se ve firmě zaměstnal mladý americký basketbalista Charles "Chuck" Taylor, předtím hráč basketbalového týmu Akron Firestone. Právě on upravil tenisky, dlouho známé jako "All Star" do podoby, která z nich udělala nejprodávanější basketbalovou obuv v historii. Se svým výrobkem jezdil po celém světě a boty propagoval. Tyto tenisky se začaly vyrábět v roce 1932. Tento model v téměř nezměněné podobě se vyrábí dodnes. V roce 1936 zažily conversky velkou slávu, a to na olympijských hrách, kde na sobě hráči basketbalu měli speciálně navrženou kolekci pro tuto příležitou.
látkové boty

V 70 letech získaly tenisky Converse velkou popularitu mezi fanoušky punku díky skupině Ramones. Populárním fanouškem značky byl nepochybně zpěvák kultovní skupiny Nirvana Kurt Cobain, ke kterému tyto tenisky neodmyslitelně patřily. Původně plátěná a gumová klasická obuv se stala idolem Ameriky a posléze téměř v celém světě. Prodalo se už téměř 800 milionů párů a toto číslo rychle narůstá. V roce 2003 značku odkoupila firma Nike za více než 300 mil. dolarů.