Čím láká ostrov Abel Tasman

.


Původní obyvatelé


Po přistání posádka Tasmanovy lodi narazila na domorodé Maory, původní obyvatele Nového Zélandu. Po objevení tohoto zapomenutého koutu sem přicházeli Evropané, kteří na ostrov kromě zbraní zavlekli i řadu nemocí, které se rozšířily mezi domorodé obyvatelstvo. Po několika letech přišli původní obyvatelé i o velkou část svého území a jejich upadající kultura zažila vzestup až počátkem 60. let minulého století.
jeskyně u moře


Flóra a fauna


Lesy na ostrově se skládají z jehličnanů, palem a kapradin, na ostrově se hojně vyskytují i eukalypty, které dosahují výšky 10 m, ve výjimečných případech mohou dorůst i 100 m, na jihu ostrova najdeme pabukové lesy. Výskyt savců na ostrově příliš velký není, nevyskytují se zde žádní jedovatí tvorové ani hadi, z nám známých zvířat zde najdeme lachtany, lvouny, ptáka kivi nebo netopýry.
krása Tasmánie


Podnebí


Na rozdíl od našich končin, na Novém Zélandu patří mezi nejteplejší měsíce leden a únor, největší zima je zde v červenci. Během celého roku se zde vyskytují vydatné srážky.
vlny moře


Lákadla

.


Národní park Abel Tasman je mezi turisty velice oblíbený. Pokud se rozhodneme vyrazit právě sem, měli bychom se vybavit nejen přípravkem proti všudy přítomnému zdejšímu nepříjemnému hmyzu – malé mušce sandfly, ale hlavně průvodcem, který mapuje trasy pro turisty a časy přílivu a odlivu. Pobřežní treky na ostrově se nazývají Abel Tasman Coastla Track. Některé z tras nejsou příliš náročné a zvládnou je i malé děti, místy najdeme i upravené cesty.  Oblast Falls River je možné přejít přes visutý most dlouhý 47 m. Některé z úseků jsou zaplaveny a je možné jimi projít pouze v krátkém čase před a po odlivu. Tamní krásné pláže jsou ideální pro koupání a vyzkoušení mořského kajaku, jehož ovládání není nijak složité. Na své si zde přijdou i rybáři a milovníci jachtingu, romantiky nadchnou rozeklané žulové útesy.

Čím láká ostrov Abel Tasman
4.6 (91.43%)7
.
.
.